PARTE: 4RI-UNIX2200 - TALADRO PARA TAQUETES / PERNOS - RILESA - UNIX 2200
AMXmachinery
Contact Seller
Description
NUEVO CON GARANTIA
Tools are not included, are to be purchased separately
Our flexible dowel drilling machine. – With a large range of special equipment
Description:
• Drilling from 4 sides: top, right, left, back
• Capacity up to 14 pcs/min
• Set-up help using light beam
• Vertical magazine
• One-man operated
Extra:
• Side movement
• Small millings
• 45 degree drilling
• Can be integrated in a line of machines
• Waste Conveyer
Workpiece Dimensions
Length:
250 – 2200 mm
Height:
10 – 65 mm
Width:
25 – 200 mm
Features:
- Horizontal drilling from the back
- Light tower to assist during both set-up and production
- Horizontal end drilling
- Vertical and horizontal drilling groups
Options:
- Different rapid change spindle systems for drill boxes
- Adjustable angle of drilling from the back
- Waste conveyor below machine
- Rilesa custom designed drill boxes
Payments & Returns
Payment Methods
Transferencia/Deposito Bancario
Post Message
Sign in to ask the seller a question.
BOMBA DE VACIO 15 HP
AMXmachinery
BOMBA DE VACIO 15 HP
SIERRA MULTIPLE – 12” ANCHO – SCM M3
PARTE: 12272 – SIERRA MULTIPLE – 12” ANCHO – SCM M3 USADA – BUENAS CONDICIONES Arbor Space: 12" Maximum Material Thickness: 3-1/2" Throat Capacity: 6" Main Motor: 60 HP, 3PH Feed Motor 2.5HP Variable Speed Feed from 30 - 150 FPM Blade Bore: 70mm Saw Blade Diameter: 8" - 14" Top and Bottom Anti-Kickback Assemblies Pneumatic Pressure Rolls Infeed Rip Fence